Ministranci

Termin łaciński ministrare oznacza "służyć, pomagać ". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej. Ministrant jest tym który NIESIE ZNAKI. Ministrant niesie pewne określone przedmioty, które dla liturgii są niezbędne. Są to przedmioty, które dla liturgii mają szczególne znaczenie. One mają ludziom wierzącym coś przedstawić i wskazać na inną rzeczywistość. Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych! Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że mamy uczestniczyć w liturgii, a nie tak jak w kinie albo przed telewizorem tylko słuchać czy oglądać! W naszej parafii Liturgiczna Służba Ołtarza liczy 28 ministrantów i lektorów w kościele parafialnym oraz 16 ministrantów i lektorów w kościele filialnym w Boreczku. W czasie wakacji ministranci biorą udział w turnusach LSO w Zaczerniu oraz Kotani. Zobacz także zdjęcia w galerii.