Nasze Stowarzyszenie

„Zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.” KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. W naszej parafii spotkania KSM odbywają się w trakcie roku szkolnego w piątki po wieczornej Mszy św. W czasie wakacji KSM-owicze biorą udział w wakacyjnych turnusach formacyjnych.

Aktualności KSM

Nasza młodzież zainteresowała się postacią bł. Karoliny Kózka, Dziewicy i Męczennicy spod Tarnowa, która w 1914 roku oddała życie w obronie czystości. Odbyliśmy pielgrzymkę do Zabawy, parafii, do której obecnie należy Wał-Ruda, miejscowość, gdzie żyła i zginęła bł. Karolina. Zainteresowaliśmy się Ruchem Czystych Serc, którego Patronką jest Błogosławiona, i zasadziliśmy obok naszego kościoła parafialnego symboliczną „gruszę bł. Karoliny”. Niedawno wystąpiliśmy z inicjatywą sprowadzenia Relikwii bł. Karoliny do naszej parafii. Ks. proboszcz zwrócił się z odpowiednią prośbą do Biskupa Rzeszowskiego, który poparł naszą inicjatywę i prośbę skierowaną do Biskupa Tarnowskiego. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wyraził zgodę na przekazanie Relikwii. W dniu 18 września 2016 odbyliśmy pielgrzymkę do Zabawy, tam uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny i w uroczystej Mszy św., w czasie której miejscowy ks. Proboszcz przekazał nam cenny dar – Relikwie bł. Karoliny. Relikwie zostały uroczyście wprowadzone do naszego kościoła parafialnego i umieszczone w przygotowanym na to relikwiarium.